Programowanie mikrokontrolerów STM32



Opis szkolenia:


Podczas cyklu 10 zajęć zapoznasz się z działaniem układów, z których na co dzień korzysta wiele profesjonalnych firm, w celu realizacji zaawansowanych projektów.

Na kursie dowiesz się jak jest zbudowany, jak funkcjonuje oraz jak obsługiwać mikrokontroler STM32.
Dzięki zajęciom będziesz mógł w praktyce, zaprogramować własne urządzenia, tj. drony, pojazdy sterowane radiem, zamki do drzwi, zegarki czy sterownik do panelu fotowoltaicznego.

Kurs prowadzony jest od podstaw, jednak jest wymagana znajomość składni języka C oraz znajomość podstaw elektroniki. Znajomość dowolnego języka programowania pomoże szybciej zrozumieć realizowany materiał. Osoby, które nie posiadają takiej wiedzy, zapraszamy na szkolenie Podstaw Programowania Arduino




Plan szkolenia:


Zajęcia 1: Przedstawienie wstępu teoretycznego do prowadzenia szkolenia. Omówienie co to jest i jak działa mikrokontroler, przedstawienie rodzin mikrokontrolerów. Omówienie możliwych zastosowań oraz rodziny produktów STM32. Zapoznanie z płytką uruchomieniową oraz środowiskiem. Pierwszy program na płytce.

Zajęcia 2: Ugruntowanie wiedzy teoretycznej dotyczącej mikrokontrolerów. Ustawienia funkcjonalności GPIO. Nauka obsługi przycisku i pierwsze ćwiczenia.

Zajęcia 3: Wykorzystanie innego mikrokontrolera w praktyce. Posługiwanie się notami katalogowymi. Jak zaprogramować mikrokontroler zamontowany w urządzeniu. Czytanie schematu gotowej płytki. Pierwsze rozwiązanie postawionego zadania.

Zajęcia 4: Czas zbudować kierunkowskaz samochodowy!

Zajęcia 5: Przygotowanie własnych funkcji do obsługi wyświetlacza. Jak połączyć więcej funkcji w jedną całość – czyli czas na pierwszą bibliotekę.

Zajęcia 6: Czas zbudować licznik wejściowy!

Zajęcia 7: Zapoznanie z nową płytką i mikrokontrolerem. Analiza budowy otrzymanego zestawu uruchomieniowego. Obsługa silnika krokowego oraz obsługa interfejsu graficznego – LCD.

Zajęcia 8: Przygotowanie nowej biblioteki sterującej. Projektowanie płynnej regulacji obrotów silnika.

Zajęcia 9: Samodzielne przygotowanie koncepcji do wykonania kalkulatora. Realizacja projektu.

Zajęcia 10: Rozwinięcie projektu kalkulatora o dodatkowe funkcje. Konsultacje z prowadzącym dotyczące projektów.




Koszt szkolenia to 2290 zł za 10 zajęć




Mikrokontroler STM32


Wielu z nas na pewno słyszał o Arduino. To moduł, który znacząco upraszcza pierwsze kroki w świecie mikrokontrolerów. Jest łatwy w obsłudze, a z jego pomocą można stworzyć wiele układów czy robotów
bez zaawansowanych umiejętności z zakresu elektroniki i programowania.

Jeszcze do niedawna było to jedynie takie rozwiązanie na rynku… Do niedawna!
Z pomocą ambitnym osobom, które chcą nauczyć się programowania mikrokontrolerów, przychodzi mikrokontroler STM32 zainstalowany na płytce bazowej Nucleo. Znajdziemy na niej m.in. mikroprocesor
ARM oraz programator SWD. Na tym mikrokontrolerze będą przeprowadzone nasze zajęcia.


Czy oferujecie jakieś wsparcie po zajęciach?


Wszystkie osoby po ukończonym kursie dostają newsletter oraz mogą dołączyć do grupy absolwentów, na której udzielamy bezpłatnych porad, wymieniamy się doświadczeniem, czy innowacyjnymi pomysłami.



Programowanie mikrokontrolerów STM32 – najważniejsze informacje


Indywidualne stanowiska laboratoryjne



Najbliższe terminy szkoleń w Warszawie, Al. Jerozolimskie 83/9

  1. 18 września 18:00 – 20:00
  2. 25 września 18:00 – 20:00
  3. 2 października 18:00 – 20:00
  4. 9 października 18:00 – 20:00
  5. 16 października 18:00 – 20:00
  6. 23 października 18:00 – 20:00
  7. 30 października 18:00 – 20:00
  8. 6 listopada 18:00 – 20:00
  9. 13 listopada 18:00 – 20:00
  10. 20 listopada 18:00 – 20:00

Zapisy zamknięte

Prowadzi Bartosz Pracz





Kim są prowadzący?


Prowadzący to pasjonaci, zapaleńcy elektroniki
i programowania mikrokontrolerów. Każdy z nich jest praktykiem, a zdecydowana większość ukończyła studia techniczne lub jest w ich trakcie. Są wśród nas pracownicy firm elektronicznych, członkowie zespołów produkujących łaziki marsjańskie na konkursy międzynarodowe, czy konstruktorzy własnych wysoce zaawansowanych technologicznie urządzeń. 

Konstruujemy, budujemy, szlifujemy, drukujemy 3D, programujemy. Robimy wszystko to, co opiera się na nowych technologiach i rozwoju technologicznym.

Patryk Synowiec Michał Burdalski Instruktorzy Akademii Elektroniki

Zobacz nasze inne szkolenia